|


NİSAN 2008 TUS SINAVI İle İlgili Katılımcılarımızın Yorumları

2007 Haziran Marmara Tıp mezunuyum. TUSDATA ile ilk defa dönem 2 de TUS semineri anlatırken karşılaşmıştım. Bu andan sonra TUS sınavına ekstra özen, gayret ve çalışma istediğini, TUS’un ayrı bir patolojik süreç olduğunu anlamıştım. İntern’lük sürecinin çok yoğun ve fiziki yorgunluk boyutunun çok fazla olduğunu bildiğim için 5. sınıfta TUSDATA’ ya yazıldım. TUS’a hazırlanmaya yeni başlayan biri için hangi yoldan yürümeyi gerektiğini gösteren çok faydalı bir dönem olmuştu benim için. İşin mantığını ve ana hatlarını dinledikçe TUS’da yarı yarıya küçülmüştü gözümde.

Güvenilir hoca kadrosu, NLP yardımı, rahat fiziki mekan, en önemlisi devamlı güncellenen, tekrarlanabilir uzunlukta fakat eksiksiz, ticari satış kaygısı yaşanmadan hazırlanmış ve sadece TUS’a yönelik ders notları en büyük etkenler olmuştur başarımda.

TUS’ a hazırlanmak özveri isteyen, tabiî ki maddi, manevi zahmetli bir süreç. Ama TUSDATA ile daha stressiz ve her şeyin kontrolünüzde olduğunu hissedeceksiniz.

Teşekkürler TUSDATA…

Dr. Oğuzhan TURAN

Uzun ve yorucu 6 yıllık eğitimimizden çok daha farklı formatta hazırlanmış sınavla baş başa kalıyoruz. Olanca çok bilginin içinde aslında nereye bakmamız gerektiğini kestiremeyip bocalıyoruz.
2 yıl önce başka bir kurumda dershaneye gittim, ancak kazanamadım, ardından bir istifa ve sonrasında yoğun bir çalışmanın ardından aslında tusun bir dikkat ve taktik sınavı olduğunu anladım.

Sorularda verilen her bilginin bir amacı olduğunu, uzun paragraflar içinde bazen tek bir kelimenin çözüm olduğunu gördüm. Bilgiyi çok tekrar etmenin yanında özellikle sorularla çok desteklenmesi gerektiğini anladım.

Bunun için TUSDATA’nın soru ve 4 lü 10+2 deneme sınavları kitapları çok faydalı oldu. Konuları hem tekrar ettim hem de her konuya geniş açıdan bakmayı öğrendim. Buradan ne sorular şeklinde çalışmaya başladım.

Sınav öncesi son bir tekrarı hızlı ve çok etkili yaptığım TUSDATA TUS Kampı sayesinde kendimden emin sınava girdim bunda kamptan aldığım psikolojik desteğin de çok faydası oldu. Bana sağladığı her türlü destek için TUSDATA’ ya teşekkür ederim.

Dr. Elif İjlal ÇEKİRDEKÇİ

TUS’a hazırlanırken bana yaptığı çok yönlü katkıları için TUSDATA’ya, yazar ve eğitmenlerine gönülden teşekkür ederim.

TUSDATA’nın her yönüyle TUS’a spesifik bir kurum olması işimi kolaylaştırdı ve netlerimi artırmamda yardımcı oldu.

Vaka sorularında ustalaşmak çok önemli… Bu sebeple Vaka Kampına imkanı olan tüm arkadaşların katılması gerektiğini düşünüyorum.

Son dönemde çok iyi hazırlanmış kamp notları ve son tekrar özetlerini ve TUS Kampını da TUS’a hazırlanan herkese öneriyorum.

Gerçek bir TUS efsanesi olan, TUS’a hazırlanan herkesin temel başucu kitabı olan Tüm TUS Soruları’ndan çok yararlandım.

Yıl içinde yapılan TUS formatına en yakın olan ve katılım açısından en yüksek katılım olduğu için Türkiye’deki sıralamamızı da görebildiğimiz TUSDATA Deneme Sınavlarının bir fırsat olarak görülmesi gerektiğini hatırlatmak isterim.

Bir başka TUS kurumundan da yararlanmış birisi olarak TUSDATA’nın katkı ve desteğini ifade etmeyi ve emeği geçenlere teşekkür etmeyi bir borç biliyorum.

Dr. Ahmet EKMEKÇİ

Öncelikle TUSDATA ‘daki tüm hocalarıma ve tüm TUSDATA çalışanlarına sonsuz teşekkürler… Herkes üstüne düşeni fazlasıyla yaptı.

Haziran 2007 Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunuyum. Daha önce farklı bir kuruma da gitmiştim.

Nisan 2008 TUS’u için sadece TUSDATA ile beraber yola çıktım. Daha ilk günden 3 altın kural verilmişti bize. Birincisi konulara hakim olmak, ikincisi tüm tus sorularını çözmek, üçüncüsü ise TUSDATA deneme sınavlarına eksiksiz katılmak! Tus’ a hazırlanırken tek kaynağım TUSDATA ders notları ve TUSDATA çıkmış tüm tus sorularıydı. Bunların fazlasıyla yeterli olduğunu sınavda bir kez daha anladım.

Diğer önemli nokta ise TUSDATA deneme sınavları… Gerçekten tus ile birebir uyumlu, kaçırılmaması gereken sınavlardı. Eksikleri görüp tamamlamak için büyük bir fırsattı.

Ocak ayında vaka kampına katıldım. Vaka kampında 5 – 6 satırlık vaka sorularında 2 – 3 anahtar kelime ile nasıl soru çözülür onu öğrendim ve bu işimi oldukça kolaylaştırdı.

Ve yolun sonuna yaklaşırken; TUSDATA TUS KAMPI tek başıma yetiştiremeyeceğim tüm konuların hızlı bir tekrarı oldu. Hocalarım çıkması muhtemel soruları vurguladılar.

TUS için dersanenin ne kadar gerekli olduğunu ve TUSDATA bu işi ne kadar eksiksiz ve profosyonel yaptığını bir kez daha kanıtladı.

Tüm hocalarıma ve TUSDATA’ ya katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.

Bu zorlu sınava TUSDATA ile hazırlandığım için çok mutluyum.

Dr. Bihter ŞENTÜRK

Sınavdan önceki stresli dönemde TUSDATA ‘nın birikimine duyduğum güvenle sınava daha iyi konsantre oldum. Deneme sınavlarının gerçek sınava olan benzerliği durumumu objektif olarak değerlendirmemi ve çalışmamı planlamamı sağladı. TUSDATA’ ya teşekkür ederim.

Dr. Suzan HATİPOĞLU