|


TUSDATA ETİK BİLDİRGESİ

1. TUSDATA; personelleri ve eğitmenleri “sürekli gelişim” prensibi gereği her türlü güncelliği daima takip eder ve bunu hizmetlerine yansıtır. Eğitmenlerine; hizmet standartları gereği ölçülebilir hedefler koyar, belirlenen zaman dilimi sonunda hedefin altında kalınması sözleşmenin fesih sebebi kabul edilir.

 

2. TUSDATA; verdiği tüm hizmetleri açık ve gizli profesyonel yöntemlerle denetleyerek kalite standartlarını en üst düzeyde tutma çabası içerisinde olur. Bu sebeple, tüm sınıflarında en az iki kursiyerden özel şartlarda geribildirimler alır.

 

3. TUSDATA; kurslarına, sadece TUS’a ciddi olarak hazırlanan adayların kayıt olmasını benimser. İnsanların daha çok sosyal gerekçeler ile kayıt olmasını -maddi avantajlarına karşın- tercih etmez. Çünkü sınıflardaki ciddiyet ve ilgi düzeyinin düşmesinin başarıyı etkileyeceğini bilir.

 

4. TUSDATA; söz verdiği tüm ürün ve hizmetleri yapacaklarının alt limiti olarak kabul eder. Ayrıca yapamayacağı hiç bir şeyin sözünü vermemeyi ilke olarak benimser. Tüm bunları yazılı bir kayıt sözleşmesi ile belgelendirir.

 

5. TUSDATA; kampanyalarını ve zamanlamasını sadece hekim ve hekim adaylarının gerçek ve ortak ihtiyaçlarına göre belirler. Kampanyaları belirlerken faydası olmayacak, aslında kullanılmayacak ürün ya da promosyonları popüler söylemler ve sektördeki rakipleri ile kıyaslayarak sunmayı ahlaki bir zafiyet olarak kabul eder. Aynı şekilde, tıp eğitimini riske atacak şekilde uygunsuz zamanlarda kampanyalar düzenlemez.

 

6. TUSDATA; şubelerinde ve sanal ortamda direkt ya da dolaylı olarak rakiplerini küçük düşürecek, hafife alacak, rencide edecek her türlü söz, yazı ve davranışı öncelikle hekim kamuoyuna karşı saygısızlık olarak kabul eder. Kendisine karşı yapılan her türlü saldırı ve kara propagandaya karşı sabırlı ve akl-ı selim bir yaklaşımı benimser, sadece kamuoyu yararı varsa gerekli cevapları verir, kamuoyu yararı olmayan gereksiz kavga ve tartışmalardan kaçınmanın önemli bir ahlaki ilke olduğunun farkındadır.

 

7. TUSDATA; sınıf derecelerini, deneme sınavlarında başarılı olanları ve fakülte içerisinde önemli sosyal görevler aldığını düşündüğü adayları pozitif anlamda destekleyici sosyal sorumluluk görevlerinin bilincindedir ve yurt genelinde gereğini yerine getirir.

 

8. TUSDATA; hizmetleri için reel rakamlar açıklar, açıkladığı rakamlar ne ise aynen uygulamayı taahhüt eder. Bir önceki maddede belirtilenler hariç; kişiye ya da gruplara özel farklı fiyat ya da indirimler uygulayarak, erken kayıt olanları aldatıcı yaklaşımlardan şiddetle kaçınır. Ayrıca, erken kaydolanların fiyat ve promosyon avantajları daima korunur.

 

9. TUSDATA’da tüm şubeler ve tüm kursiyerler eşittir, eşit muamele görür; üç büyük ilde ders anlatmayan hiçbir hocasına diğer şubelerinde de ders anlattırmaz. Böylece tüm şubelerinde toplam kalite standardını korur.

 

10. TUSDATA; sınava hazırladığı hekimlerin sınavla ilgili tüm haklarını her platformda sonuna kadar savunmayı sosyal bir sorumluluk kabul eder.

 

TUSDATA A.Ş.