|


SIKÇA SORULAN SORULAR

1- Hocalarınız hakkında bilgi alabilir miyim?

Hocalarımız ortalama 22 yıldan beri TUS hocalığı yapan, kendi branşlarını TUS’a yönelik çok iyi takip eden, tecrübeli hocalardır.

2- Hangi illerde şubeleriniz var?

Şu an için Adana, Afyon, Ankara, Antalya, Antalya Alanya, Antalya Aydın, Bakü (Azerbaycan), Bolu, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Edirne, Gaziantep, Giresun, Hatay, Isparta, İstanbul Topkapı, İstanbul Haseki, İstanbul Maltepe, İstanbul Kadıköy, İzmir, Kahramanmaraş, Lefkoşa (Kıbrıs), Kırıkkale, Kayseri, Konya, Kocaeli, Kütahya, Malatya İnönü, Manisa, Konya, Muğla, Niğde, Ordu, Mersin, Sakarya, Samsun, Sivas, Rize, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Şanlıurfa, Van, Zonguldak, Uşak… (Şube iletişim bilgileri için tıklayınız)

3- Motivasyon ve danışmanlık hizmetlerinden bahsediyorsunuz, biraz bilgi verir misiniz bu konuda?

Biz; motivasyona ve danışmanlık hizmetlerini çok önemli ve gerekli buluyoruz. Eğitimin verimi için bunlardan maksimum yararlanıyoruz. Kişinin kazanacağına inancını sağladığınızda, onun çalışabilmesini de sağlamış oluyorsunuz. Zaman içerisinde motivasyonun maksimum seviyede tutulmasıyla verim artıyor. Ayrıca kişinin sınav psikolojisini pozitife çevirmesi ve sınava ruhen de hazır hale gelmesi motivasyon hizmetleriyle daha kolay olabilir.(Motivasyon hizmetlerimiz için tıklayınız.)

Danışmanlık hizmetlerinde ise; hekim arkadaşların TUS’a hazırlanırken, neyi, nereden ve nasıl çalışacakları konusunda rehber olan, programlarına yardımcı olma, tercihler konusunda yardımcı olabilme gibi konularda, danışmanlarımızla görüşebilmelerini sağlamak, soru çözme, sınav performansı ve çeldirici sorularda yapılması gerekenler gibi çeşitli konularda dönem içi seminerler gerçekleştiriyoruz.. (Danışmanlık hizmetleri için lütfen tıklayınız.)

4- Fiziksel mekanlarınız ne gibi özellikler taşıyor?

TUS Hazırlık Merkezlerimiz, bulundukları illerin en merkezi ve en elit yerinde olup, vasıta problemi yaşamaksızın gelinebilecek konumdadır. İç mekan olarak, salonlarımız oldukça geniş, çift klima, görme-duyma-havasızlık problemlerinin yaşanmadığı ve konuların en iyi şekilde işlenmesi için bütün teknik donanımlara (barkovizyon, slayt, vs.) sahiptir. Ayrıca her zaman yararlanabileceğiniz yerli ve yabancı kaynaklardan oluşan büyük bir kütüphaneye ve her zaman çalışabilecekleri etüt salonlarına sahibiz. Örnek olarak bir şubemizi görmek için tıklayınız.

5- Dönem içinde kaç deneme sınavı yapıyorsunuz?

Bir dönemde toplam 10 deneme sınavı 2 oturum şeklinde yapılıyor. Sınav tüm şubelerde aynı anda başlayıp, yurt çapında yapılır. Deneme sınavlarımız aynı zamanda 3 oturum olarak internet üzerinden de yapılmaktadır (www.meditest.com). Sınav sonuçları web sitemizden öğrenilir.

6- Kayıt yaptırdığımız zaman çalışmak için materyal olarak neler veriyorsunuz?

Kayıt yaptırdığınız anda, dönem içinde kullanacağınız ders notları ve çalışma sorularını dönem içerisinde alabilirsiniz.

7- Peki notlarınız hakkında bilgi verir misiniz?

Notlarımız, konusunda uzman hocalar tarafından hazırlanıp, TUS’a spesifik bilgilerden oluşan notlardır. Yeni Textbook’lar çıktıkça tüm notlarımız update edilmektedir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

8- TUS sınavlarında başarı oranınız nasıldır?

Son 41 sınavın 36 Birincisi TUSDATA ile kazandı. Daha çok meslektaşımızın yüzünü güldürmeyi ümit ediyoruz. Başarılarımızı görmek için lütfen tıklayınız.

9- Toplam kaç saat anlatılıyor?

Uzun dönem gruplarımızda yaklaşık 500 saat (k.stajlar ve histo-fizyo dahil olmak üzere), Hızlandırılmış gruplarımızda ise yaklaşık 350 saat ders anlatılmaktadır. Ayrıca sınava yakın bir tarihte 20 saatlik Tıbbi İngilizce eğitimi de verilmektedir. Tıbbi İngilizce dersimiz TUS sınavı öncesi Perşembe ve Cuma günleri Ankara’ da yapılmaktadır.

10- TUSDATA’ da programlar hangi saatleri kapsamaktadır?

Hafta Sonu Gruplarımızda; Cumartesi ve Pazar 08:30 – 19:00 arası Hafta İçi Gruplarımızda; Akşam 17:30 – 22:30 arası

11- TUS KAMPI yapmayı düşünüyor musunuz?

TUS sınavına az bir süre kala Ankara ve İstanbul’da son bir genel tekrar ve herhangi bir sebeple kursa katılamamış olanlar için de hızlı bir son dönem çalışması ve özel motivasyon teknikleri, NLP, kişisel gelişim ve mentörlük hizmetleri ile zenginleştirilmiş çok yoğun bir program yapılıyor. Tıpta Uzmanlık sınavına hazırlıkta yeniliklerin öncüsü olan TUSDATA olarak her dönem Ankara ve İstanbul’da yaptığımız TUS kampı motivasyon açısından olağanüstü canlı ve coşkulu, danışmanlık ve sınav performansı açısından faydalı, eğitim açısından da en üst düzeyde verimli geçti. Kampa katılanlar, Türkiye’de bir ilk olan bu uygulama için pozitif düşüncelerle ayrılmışlardır. Kamplara ilişkin meslektaşlarımızın görüşlerini okumak için tıklayınız.

12- Sadece bazı derslere girmek istiyorum. Bu mümkün mü?

Talebiniz doğrultusunda kontenjanlarımızın müsait olması halinde sadece temel bilimlere yada sadece klinik bilimlere bütün olarak girebilirsiniz. Bu durumda toplam bedelin yarısı tahakkuk eder.

13-TUSDATA Online Eğitim Portalınızda neler var?

Online Eğitim Sisteminde Size Özel Eğitim Paketlerimiz:
Offline Konu Eğitimleri (1 hafta açık)
Online Konu Eğitimleri (Sınırsız açık)
Vaka Kampı Videoları
Vaka Soruları İle Tekrar Videoları (24 Bölümde Anatomi’den Küçük Stajlara)
TUS Spotlar ile Haftaya Hazırlık Videoları
UPDATE Video ve Notlar (Yeni bilgiler ve güncellenen ders notlar ve update videosu)
Entegre Ders Videoları
Son 1 yılın Orijinal TUS Soru Çözüm Videoları
Son 3 yılın Açıklamalı Deneme Sınavı Videoları
• Her branşa özel Analizli Soru Çözüm Videoları
41 Adet Deneme Sınavı Ve Çözüm Videoları
5 Modülde Stajlara Özel Destek Paketi
5 Modülde Komitelere Özel Destek Eğitimler
• Her yönüyle devasa TUS Danışmanlığı Videoları
TUS Ekstralar(Akciğer Grafisi Değerlendirme, Erişkin EKG Okuma ve Aritmiler, Genetik, Histoloji Preparatları ve Preparat Soruları, İmmünoloji, Mikrobiyoloji Laboratuvar Tıbbi, Pediatrik EKG Okuma ve Aritmiler, Radyografik Anatomi, Radyoloji ve Nükleer Tıp, TUS 100 Slayt 100 Beklenen Bilgi, Çocuk – Ergen Psikiyatrisi)

 

14- e-TUSDATA mobil uygulamanızda neler var?

Uygulamamızın içerisinde size özel hazırlanan içeriklerimiz:

• Hedeflerim( Performans ve Hedef Yönetim Sistemi )
• Online Soru Çöz
• TUS Spotlar
• Hızlı Tekrar
• Deneme Sınavları
• Tüm TUS Soruları
• Yökdil – Tıpdil
• Videolar (
Danışmanlık Videoları,TUS Spotlar ile Haftaya Hazırlık, Ekg Okuma ve Aritmiler,Histoloji Preparatları Okuma,100 Spot 100 Beklenen Bilgi, Tusdata Deneme Çözümleri, 41 Deneme Serisi Videoları, Update Videoları,Son 10 yılın TUS Soruları, Grafi Okuma, Entegre Dersler)

Mobil uygulamamız hakkında bilgilendirici videoyu izlemek için tıklayınız.

 

15- e-TUSDATA mobil uygulamasını nasıl indirebilirim?

e-TUSDATA uygulamamız her 2 mobil platformda da mevcuttur.
• Google Play’den indirmek için tıklayınız.
• App Store’ dan indirmek için tıklayınız.

 

16- e-TUSDATA mobil uygulamasından kimler faydalanabilir?

Aktif kursiyelerimiz faydalanabilir.