|


Nisan 2003 TUS Kampına Katılan Bazı Kursiyerlerimizin Düşünceleri

 

Merhaba,

 

 

Burada Nisan 2003 dönemi yoğunlaştırılmış kursumuza katılan bazı kursiyerlerimizin görüşlerini sizlere aktarmak istiyoruz.

 

Sıcak, samimi, özverili hocalarımız sayesinde TUS hazırlık döneminin bu en zor dönemini en verimli şekilde geçirdiğimizi düşünüyorum.Başta Dr. Sami SELÇUKBİRİCİK hocamız olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkürler. Umarım hepimiz arkasından koştuğumuz “O BÜYÜK HEDEFİMİZE” ulaşırız.

Dr. Yakup ARSLAN

 

Motivasyon ve trans saatlerinde özlemini duyduğumuz herşeyi yaşıyorsunuz. Derse başlama, ara verme ve özellikle “Ali ile irtibat” müzikleri çok güzeldi.
Hocalarımız kendilerine güvendikleri kadar bizede güveniyorlardı. Konulardaki vurgular sanki TUS’ da kesin çıkacakmış gibi kafamıza yatıyordu umarım sınavda çıkar ve yaparız. Organizasyonu düzenleyenlere teşekkür ederim.

Dr. Metin YALÇIN

 

Hızlı, Dinamik, Canlı bir kamp dönemi oldu. Ancak Yeni grup ile ders işlemek biz eski grupların hızını kesti. Akşam çok geç saatlerde yorgun olarak çıkmak zorunda kaldık. Bu durumda tekrar yapma şansımız azaldı. İvme kazanarak en fazla çalışmak zorunda olduğumuz dönemi daha verimli olarak geçirdik.

Dr. Mehmet CANACANKATAN

 

TUSDATA’ ya her şey için teşekkürler.

Dr. Oktay ELDEM


Çok verimliydi. İyi bir ön hazırlık ve çalışma sonrası böyle bir kamp verimi %100 arttırır inancındayım. Pek çok “hot shot” yapıldı. Much more better than having panic attacs at home…
Ayrıca tüm hocaların ve personelin gösterdiği gayretle dersler derli toplu rayına oturuyor. NLP uygulamaları en az klinik bilimler edinmek kadar yararlı (fazlası var eksiği yok). NLP’nin sınavımın sonucunu en az %50 etkileyeceğini düşünüyorum.

Dr. Zeliha Koçak TUFAN


Profesyonel hazırlandığım bu dönemde, özellikle kamp organizasyonu mükemmeldi. Hocaların performansı organizatörlerin, içten, samimi uğraşları beni çok etkiledi. Ben sadece TUS’a hazırlananların değil pratisyen olarak çalışan arkadaşlarında bu bilgilerden yararlanmasına isterim. Meğer ne çok bilmediğimiz şey varmış dedirtecek bir eğitim yaşadık. En zor günlerimizi en verimli, en zevkli geçirdiğimiz günler haline getirdiğiniz için teşekkürler.
Bu kamp döneminin tüm katılımcılar için Rehabilitasyon görevi gördüğünü de ifade etmeliyim. TEŞEKKÜRLER…

Dr. Hacer DEMİREL


Bu kadar kısa sürede; bu organizasyonun bu kadar verimli geçeceğini düşünmemiştim.
Gerçekten çok başarılıydı. Keşke biraz daha uzun sürseydi. Evde bu kadar verimli olabilmek imkansız. Sınav öncesi yorgunluk, motivasyon eksikliği, depresyon gibi gereksiz duyguları barındıran herkes mutlaka böyle bir organizasyona katılmalı. Başta Sami SELÇUKBİRİCİK olmak üzere tüm hocalarımıza ve TUSDATA çalışanlarına teşekkürler.

Dr. Evrim AKSU

 

Sanki aylardır bu kurs devam ediyor, zamanı çok efektif kullanmayı öğreniyorsunuz, oysa sadece 17 gündür bu ekiple birlikteyim. Bu tazelenmeyi yaşadığım için memnunum. Herkese teşekkürler.

Dr. Betül Yılmaz YAVAŞ

 

Çalıştığı halde kendi bir türlü aşamayan, sınava odaklanamayan ve motive olamayan herkese mutlaka tavsiye ediyorum.

Dr. M. Bahadır Seçkin


Bu sınavı kazanabilirimde kanamayabilirimde. Fakat uygulanan NLP seansları ve motivasyonlarla kendime güvenim arttı.
Sonuç ne olursa olsun gösterilen ilgi ve çaba ile hayatımın en yoğun ve güzel 17 günüydü. Her kes için teşekkür ederim. (TUS a hazırlanan) Her şey için teşekkür ederim.

Dr. Çiğdem ÖZAYDIN

 

Uzun denem ile yoğunlaştırılmış dönemin biraz daha aynı dersi almamız bizim için kötü oldu. (Uzun dönemdenim) bizim zamanımız çok alındı ve akşamları çok yorgun bir durumda biriken derslerle baş başa kaldık. Günlerin bir-bir geçmesiyle de bu yoğunluk ve biriken stres arttı. Bu da bana derse mi gireyim ders mi çalışayım ikilemini beraberinde getirdi. Yani kursa son 15 gün %50 iyi % 50 kötü geçti. Ama sonuçta önemli olan 13 Nisan oldu.
Sami beyin iyi niyetini ve göstermiş olduğu olağanüstü çabayı görüyor ve gönülden teşekkür ediyorum.

Dr. Gürkan ASLAN


Çok itina ile hazırlanmış bir süreçti. Ben çok istifade ettim, son zamanlarımı stressiz geçirmek, değerlendirebilmek, benim için çok önemliydi. Bu kampın diğer bir avantajı da kazanılmasa bile çalışma disiplini ve yöntemi hakkında çok eğitici olduğuna inanıyorum. Yeni TUS çalışmaya başlayanlar içinde çok iyi bir yol gösterici oldu.

Dr. Pembegül DEMİRBAŞ

 

Yeniden öğrencilik güzel bir şeymiş. Üstelik derslerin hepsine girmiyorsunuz ve inanın tıp hakkında öğreniyorsunuz. İlginç bir süreç ve verimli bir süreçti.

Dr. Mehmet TÜKEL


Çok laf kalabalığı yapmak kelimelere eziyet etmemek gerek! Ben 2002 Eylül sınavından sonra hiç kitap yüzü açmayan bir Dr. olarak 15 gün içerisinde en azından tercihlerim içerisinde kazanabileceğim bir yere yetecek puanı alacak donanıma bilgi birikimine eriştiğimi söyleyebilirim.

Dr. Doğan YILDIRIM


16 günlük kurstan çok şey beklemek haksızlık belki, ama bu hiçbir şey beklememek anlamına gelmiyor. (Bu maceranın il dışından gelenlere en az 1,5 milyara mal olduğunu düşünürsek) TUS kursu denince insanın aklına, konulara vakıf, hazırlıklı, kendini gerçekten bu işe adamış, farklı. özel eğitimciler geliyor. 16 gün de olsa ne öğrensem kardır, diyorsunuz. Patoloji, Mikrobiyoloji, Anatomi, süper, ama klinik bilimler facia -Sanki, sorular yanlışlarla dolu ve tus’dan uzak- En önemli konular, tablolar, şekiller kitabı ortada yok. Notların çoğunda da böyle bölümler yok Enler ve ilkler fotokopilerini saymazsak.
Bence, yoğunlaştırılmış program, eski kursiyerlerinize vermeli, dışarıdan yeni gelecek insanlara reklamını dahi yapmamalısınız. Hoş eski kursiyerlerinizin de klinikten istifade ettiğini sanmıyorum da neyse. Sizlere başarılar ve her şeye rağmen teşekkürler. Ben yine kendi başıma çalışayım en iyisi. Uzun döneme gelme şansım yok zaten.

Dr. Emre ÇÖĞEN


Evinde çalışıp kitaplar arasında boğulan arkadaşlara sesleniyorum, önemli noktaların vurgulandığı ve özetlendiği bir programdı.
Keşke derslerden bir gün sonra boş olsaydı. O zaman tekrar fırsatı olacak ve her şey mükemmel olacaktı. Son tekrar ve ipuçları için mükemmel bir kamp programı oldu. Stresi yenmemiz ise cabası teşekkürler.

Dr. Özgür ERMUMCU


Kamp çok verimli geçti. En son gelişmeleri, önemli slaytları soru şekillerini görme imkanı sağladı. Motivasyon ve danışmanlık hizmetleriyle ilgili en rahat huzurlu ve uygun motivasyona girmek için her şey yapıldı. Ortam ve arkadaşlıklar çok iyiydi.
Son dönemi bu kadar iyi başka türlü değerlendiremezdim. Her şey için teşekkürler.

Dr. Oğuzhan BABACAN


Yürekten coşkuyla hazırlanmış bir organizasyondu ve aynı zamanda profesyonelce sunulan dersler, notlar ve motivasyon için bir numaralı seçim TUSDATA. Ayrıca TUSDATA’ nın yüreği Dr. Sami beye teşekkür ederim.

Dr. Yücel ERDOĞAN

 

Kamp benim için son derece iyi bir motivasyon ve bilgi gelişmesi sağladı. Günlerin nasıl geçtiğini anlamadım. Yeni bilgiler kazanmanın mutluluğu içindeyim. HEDEF BÜYÜK…

Dr. Zeka ÖZENÇ


Haksızlık etmek istemem ama okulda eğitim hayatımızda özellikle temel branşlarda hiç ders anlatılmamış gibi hissettim. Zaten temeli yapan kazanıyor. Erciyes neden başarısız cevabı TUSDATA da. Artık kazanabileceğime inanıyorum. Kursun Kayseri de açılmasını istiyorum. Bu dersleri dinlemeye her Erciyes mezunun ihtiyacı var. For pass the TUS, TUS korkulu değil artık. “Verdiğin paranın semeresini alıyon annıycan” (Kayserilice)

Dr. Ali Ramazan BENLİ


TUS artık evden bakılan küçük bir pencere ile değil bu tür geniş açılı ve yeni eğilimlerin öğrenilebileceği bu tür ortamlarda bulunmakla yüksek not alınabilecek bir sınava dönüştü. Tarihi bu kadar kısa süre olmamak kaydı ile.

Dr. Abdurrahman AKTAŞ


Samimiyet, dostluk, sevecenlik, içeren bir hizmet aldım. Hiç girmemeyi düşündüğüm bir zamanda beni bu kadar motive etmeyi nasıl başardınız?

Dr. Rabia KARASU


Olağanüstü bir organizasyon çok etkilendim ve çok şeyler öğrendim. Bu şekilde de kazanamazsam TUS sınavına bir daha girmek istemiyorum. Herkese teşekkür ediyorum.

Dr. Hasan TUZLA


Çok faydalı olduğuna inanıyorum. Ancak akşamları bize çalışmak için fazla zaman kalsaydı iyi olurdu. Sanıyorum bunun tek çözümü zamanı uzatmak. Kazanırsam bunda payınızın büyük olduğuna inanıyorum. Çünkü evde gerçekten bu kadar yoğun çalışmazdım. Şimdiden teşekkürler.

Dr. Hadiye DEMİRBAKAN